Šoreiz par ķiveri, kas pati uzrauga savu drošību, par brillēm, bez kurām cehā neienāksi, un citām tehnoloģiskām drošības lietām. Kā arī par biļešu uz pasākumu tirgošanu un kā to ietekmējis karš Ukrainā. Protams, arī ieskatīsimies kādā no Baltijas biržas uzņēmumiem jaunpienācējiem.
Pārdotas biļetes 50 miljonu eiro vērtībā, vairāk nekā 20 tūkstoši pasākumu – tāds pēc „Kantar” un Kultūras un izklaides platformu apvienības datiem bija 2019. gads. Un pandēmija pasākumu organizētāju biznesu sagrieza kājām gaisā – 2020. un 2021. gadā pārdoto biļešu vērtība zem 20 miljoniem, pasākumu skaits arī mazāks. Bet kā nozares forumā, prezentējot pētījumu, atzina Līga Rubine, KIPA valdes locekle, piesardzīgi pozītīvas notis ieskanas šogad.
Bet jebkuras sliktas vai satraucošas ziņas ietekmē biļešu pircējus. To parādījusi pasākumu apmeklētāju un potenciālo biļešu pircēju reakcija uz Ukrainas kara sākumu, skaidro Rubine.
Tehnoloģijas ienāk darba drošības jomā
Jo gudrāki kļūst rīki, ko lietojam, jo dumjāki kļūst lietotāji? Iespējams, bet tajā pašā laikā – vismaz, ja runājam par viedajiem individuālās aizsardzības līdzekļiem, tie tiešām var palīdzēt izvairīties no zaudējumiem, negadījumiem un – galvenais, cilvēkiem izvairīties no ievainojumiem. Un kā var nojaust no Latvijas drošības konferencē teiktā, ja ne nākamgad, tad vēl pēc gada dažnedaži viedaizsargi būs jau realitāte arī Latvijas uzņēmumos Bet kas tie īsti ir, konferencē skaidroja Linda Matisāne no Valsts drošības inspekcijas.
view more