Ortopeda traumatolog, zajmujący się głównie leczeniem chirurgicznym i zachowawczym patologii barku, biodra i kolana, w tym rekonstrukcji więzadłowych, leczeniem łąkotek, regeneracją chrząstek i naprawą ścięgien.
Ukończył II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Uzyskał tytuł Specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Tym samym został pierwszą osobą w Polsce, która uzyskała tytuł specjalisty po odbyciu całości szkolenia w akredytowanym przez Ministerstwo Zdrowia ośrodku prywatnym. W tym czasie pierwszym i jedynym takim ośrodkiem był NZOZ Carolina Medical Center.
Współtwórca i pracownik Oddziału Chirurgii Kolana Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, członek Zarządu Wykonawczego Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkek Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej, brał udział w Misji Medycznej Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Ortopedii i Medycyny Sportowej działającego przy CMC.
W dzisiejszym odcinku gość, jakiego jeszcze nie było, czyli pierwszy lekarz w podcastach #DachowskiPyta. Jak się możecie domyślić, rozmowa będzie pokazywała nieco inny niż dotychczas punkt widzenia na standardowe kwestie i zadawane z reguły pytania… Ale czy na pewno tak bardzo inny? Tego dowiecie się, słuchając tego odcinka.
A w nim, między innymi: co jest łatwiejsze w leczeniu - bark czy kolano? Skąd w ogóle zainteresowanie ortopedią? Jak Michał podchodzi do studiów lekarskich z perspektywy czasu? Czy świat fizjoterapeutów i lekarzy może płynnie współpracować, czy wzajemnie sobie te dwa światy zaprzeczają? Co jest najważniejsze w spotkaniu z pacjentem? Czy i kiedy operować?
Czy stan zapalny leczy, czy to mit? Czy ortopeda może czerpać inspirację z internetu i funkcjonować w wirtualnej rzeczywistości? A na koniec też trochę o sporcie i radach dla przyszłych lekarzy. Brzmi dobrze?
view more