A Biblia sohasem önmagában áll. A mindenkori bibliaolvasónak ugyanis olvasata van, azaz ahogyan egyre távolodunk a Biblia korától időben, mindig másképpen, más szemmel értelmezzük az abban lévő információkat, üzeneteket. Ez viszonylag sűrűn előforduló téma a Biblia értelmezésével kapcsolatban.
Azonban arról sokkal kevesebbet beszélünk, hogy pl. Mi itt Magyarországon nem csak időben vagyunk távol a Biblia keletkezési korától, hanem térben is messze vagyunk attól a közel-keleti miliőtől, ami a Szentírás történeteinek természetes közege.
A mai adásban arról beszélünk, hogy hogyan tud a segítségünkre lenni a földrajz a Biblia üzeneteinek jobb megértése érdekében. Sőt, arra is rácsodálkozhatunk, hogy ha földrajzos szemmel nézünk egy-egy nagyon jól ismert bibliai szakaszra, mint pl. A 23. zsoltár („Az Úr az én pásztorom…”), egészen új és friss jelentések bomlanak ki előttünk.
Az adás tartalma:
1. A biblia történetek lokációja
2. A Szentföld domborzata
3. A Szentföld éghajlata
4. Növény és állatvilág, mezőgazdaság
5. Néhány „földrajzos” igehely
Hivatkozott adások:
A bibliatanulmányok lejátszási listája: https://www.youtube.com/watch?v=hQW_LiIKX9s&list=PLuhJ6pNrVRjPSa_8FanMzlcRDL4wRhQQX&ab_channel=Evlelk%C3%A9sz
Create your
podcast in
minutes
It is Free